Стародавній Єгипет та сучасність

     Стародавній Єгипет (біблійний Міцраїм) - країна, в долині річки Ніл північніше 1-го порогу (біля сучасного міста Асуан), поширювала свій вплив на прилеглі території пустель і оазиси, і існувала з IV тис. до нашої ери до кінця 4-го століття нашої ери. Сама назва Єгипет походить від грецького слова Aigyptos, у свою чергу утвореного від одного з давньоєгипетських назв столиці країни - Мемфіса (грецька назва), яке звучало як «Хеткаптах» або «Хікупта», буквально - «фортеця двійника Птаха (бога Стародавнього Єгипту)». Самі стародавні єгиптяни називали свою країну «Кемет» - «чорна земля», або «Тамер» - «кохана земля».

     Іще років двадцять тому для переважної більшості жителів нашої країни, Єгипет здавався далекою екзотичною країною. Відомий за підручниками історії та програмами телепередачі «Клуб кіномандрівників», він був недосяжним.
     Але минуло не так багато часу, і екзотичний Єгипет перестав бути далеким і недоступним. Тисячі наших співвітчизників відпочили на курортах Червоного моря, що виросли буквально на піску, побачили своїми очима країну на Нілі. Перед їхніми очима постали у всій величі піраміди, гробниці і храми Стародавнього Єгипту, середньовічні монастирі і мечеті, чудові музейні зібрання. Так що цілком закономірне бажання більше дізнатися про цю прекрасну країну, її історію та культуру. Але, звичайно ж, особливий інтерес викликає Стародавній Єгипет - країна пірамід, колиска цивілізації.

     Створюючи свій сайт про Стародавньому Єгипті, я ставив за мету дати його відвідувачам путівник у величезному обсязі інформації з даної теми, що не зайве, особливо для тих, хто вивчав історію тільки в школі.

     Орієнтуючись на широке коло відвідувачів, я обрав науково-популярний жанр викладу матеріалу.

     Крім того, особливу увагу я приділяю вісвітленню питань календаря і хронології Стародавнього Єгипта.

     Спобував я, також, висвітлити історію та сучасний стан єгиптологічних знань в Україні.

 

Сайт створено Анатолієм Мартинюком, Киев 2010-12.  Адреса: sotis2001@ukr.net

Луксор

Фото: http://www.saga.ua